چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×

تازه ها

حقایق امامت را به مردم بگویید که حق جویان هیچ گاه از حق رویگردان نخواهند بود پیش همایش کنگره بین المللی علامه میرحامد حسین در لبنان برگزار می شود کل نظام جمهوری اسلامی ایران اعم از حوزه ها، دانشگاه ها و آموزش و پرورش، به تلاش علمی و آموزشی و پژوهشی و فرهنگی بنیاد بین المللی امامت نیاز جدی و مبرم دارند. همکاری دبیرخانه کنگره بین المللی بزرگداشت علامه میرحامد حسین با عتبه مقدسه عباسیه در انتشار نخستین ترجمه عربی کامل عبقات الانوار دیدار نماینده آیت الله العظمی سیستانی با مدیران و اساتید بنیاد بین المللی امامت امام رضا علیه السلام و فرهنگ ولایت طرح اندیشه مهدویت در کلام معصومان: امام کاظم و امام رضا«علیهم السلام» اختتامیه جشنواره علامه حلی برگزار شد کارگاه تخصصی عبقات‌شناسی برگزار می گردد حجت‌الاسلام والمسلمین فاضل، مدیر حوزه‌های علمیه خواهران از بنیاد بین المللی امامت دیدار کردند بازدید علامه انور علی نجفی مدیر موسسه البلاغ و الکوثر پاکستان از بنیاد بین المللی امامت و نشست صمیمی با مدیران این مجموعه

پایان نامه سطح سه حجت‌الاسلام والمسلمین حسین اشهد با موضوع «پاسخ به نقدهای مخالفان به دو کتاب “المراجعات” و “تشیید المراجعات” در قلمرو آیات اثبات امامت اهل بیت علیهم السلام» دفاع شد.
۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۶
شناسه : 7539
5
گزارش؛ پایان نامه سطح سه حجت‌الاسلام والمسلمین حسین اشهد  با راهنمایی استاد ارجمند؛ آیت الله شیخ نجم الدین طبسی و مشاوره حجت‌الاسلام والمسلمین حامد مقدم و داوری حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر علیزاده موسوی دفاع شد.
منبع : بنیاد بین‌المللی امامت
پ
پ

پایان نامه سطح سه حجت‌الاسلام والمسلمین حسین اشهد

با راهنمایی استاد ارجمند؛ آیت الله شیخ نجم الدین طبسی و مشاوره حجت‌الاسلام والمسلمین حامد مقدم و داوری حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر علیزاده موسوی دفاع شد.

این پایان نامه در سه فصل نگاشته شده است.

فصل اول مفاهیم و کلیات است.

پس از بررسی مفاهیم مورد نظر، در بخش کلیات، شخصیت شناسی مولفین سه کتاب »المراجعات»، »تشیید المراجعات» و «البینات» درج شده

و این سه کتاب اجمالا معرفی شده است.

در فصل دوم به سه آیه پرداخته شد که دلالت بر اطاعت و امامت اهل بیت علیهم السلام دارد. آیات اولی الامر، صادقین و مودت
هر آیه ابتدا به اثبات آن بر اطاعت و امامت، و سپس شبهات و پاسخ به آن و نیز پاسخ های تکمیلی بیان شده است.

در قسمت اثبات بر دلالت، سعی بر این بوده تا یک ساختار منظم و منطقی بر هر آیه پیگیری شود.

به این صورت که ابتدا به واژگان آیه (معناشناسی مفردات) پرداخته شده و در نهایت نحوه دلالت این واژگان و آیه بر اطاعت و امامت نگاشته شد.
شبهات نیز آنجا که پاسخ های »تشیید المراجعات« در جواب به نقدهای »البینات« مناسب و شایسته بوده بازتاب و در صورت لزوم، تقویت شده است.

در عین حال پاسخ های تکمیلی نیز اضافه گردیده است.
فصل آخر نیز به آیاتی که دلالت بر عصمت و امامت اهل بیت علیهم السلام دارند پرداخته شده است.

آیات تطهیر و مباهله. همان سیر فصل دوم در این فصل نیز مورد توجه قرار گرفته است.
در نتیجه، پایان نامه تلاش نموده است تا پاسخ محکم به شبهات موجود در آیات مذکور ارائه نموده و دلالت آن را بر محتوای ادعا شده کامل نماید.

 

 رساله سطح سه با موضوع «القاب امام علی(ع) نزد اهل سنت و دلالت آن بر امامت و افضلیت ایشان با روش علامه میرحامد حسین(ره)» دفاع شد.

رساله سطح سه حجت‌الاسلام اسماعیل سیجانی با موضوع «امامت و افضلیت حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام در حدیث شریف نور با روش مرحوم علامه میر حامد حسین ره» دفاع شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.