دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۳ Monday, 17 June , 2024 ساعت ×

تازه ها

نشست علمی«ضرورت تبیین اندیشه‌های سلفی‌گری ایرانی» برگزار شد حقایق امامت را به مردم بگویید که حق جویان هیچ گاه از حق رویگردان نخواهند بود پیش همایش کنگره بین المللی علامه میرحامد حسین در لبنان برگزار می شود کل نظام جمهوری اسلامی ایران اعم از حوزه ها، دانشگاه ها و آموزش و پرورش، به تلاش علمی و آموزشی و پژوهشی و فرهنگی بنیاد بین المللی امامت نیاز جدی و مبرم دارند. همکاری دبیرخانه کنگره بین المللی بزرگداشت علامه میرحامد حسین با عتبه مقدسه عباسیه در انتشار نخستین ترجمه عربی کامل عبقات الانوار دیدار نماینده آیت الله العظمی سیستانی با مدیران و اساتید بنیاد بین المللی امامت عزل ابوبکر چرا مسلم بن عقیل، عبیدالله بن زیاد را به قتل نرساند؟ مسلم بن عقيل (سفير انقلاب كربلا) الگوی جامع تجلیل از پیامبر اکرم و اهل بیت مبتنی بر تحلیل دعای عرفه امام شناسی مبتنی بر تحلیل محتوای دعای عرفه امام سجّاد (ع) کاوشی در نخستین محل سکونت مسلم بن عقیل در کوفه عدم حضور بزرگان شیعه در قیام مسلم بن عقیل(ع) نقد اندیشه سلفی گری ایرانی ( امامت )

گزارشی از سفر ریاست بنیاد بین‌المللی امامت به استان فارس
۲۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰
شناسه : 4236
8
با هدف راه اندازی رشته تخصصی امامت در استان فارس حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدتقی سبحانی ریاست بنیاد بین المللی امامت به همراه چند تن از اعضای ستاد اجرایی و مشورتی خود در این استان به شهر شیراز سفر نموده و طی جلسات متعدد و فشرده با مدیر کل حوزه های علمیه فارس، مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی استان و برخی علمای بزرگ شیراز دیدار کرده و ضمن معرفی بنیاد بین المللی امامت و نمایندگی این بنیاد در استان فارس، به بررسی همکاری‌های مشترک در این خصوص و اهداف راه اندازی دوره تخصصی سطح ۳ رشته امامت پرداخت.
منبع : بنیاد بین المللی امامت
پ
پ

با هدف راه اندازی رشته تخصصی امامت در استان فارس حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدتقی سبحانی ریاست بنیاد بین المللی امامت به همراه چند تن از اعضای ستاد اجرایی و مشورتی خود در این استان به شهر شیراز سفر نموده و طی جلسات متعدد و فشرده با مدیر کل حوزه های علمیه فارس، مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی استان و برخی علمای بزرگ شیراز دیدار کرده و ضمن معرفی بنیاد بین المللی امامت و نمایندگی این بنیاد در استان فارس، به بررسی همکاری‌های مشترک در این خصوص و اهداف راه اندازی دوره تخصصی سطح ۳ رشته امامت پرداخت.

ایشان در اولین برنامه از سفر خود با حجت الاسلام و المسلمین محمودی مدیر حوزه های علمیه استان فارس دیدار و ضمن معرفی بنیاد بین‌المللی امامت و رشته تخصصی امامت و فعالیت‌های آن در قم و سایر استان‌ها به ضرورت ورود طلاب حوزه های علمیه به عرصه فراگیری دانش امامت اشاره کرده و از آمادگی این بنیاد جهت برگزاری دوره های سطح ۲، ۳ و حتی ۴ امامت در حوزه و نیز برگزاری دوره های پودمانی و کارگاهی و نشست هایی با موضوع امامت، نقد فرق و ادیان و عرفان های انحرافی، پاسخ به شبهات و … در قالب همکاری با سایر مراکز فرهنگی و آموزشی خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین محمودی نیز ضمن قدردانی از تلاش های بنیاد بین‌المللی امامت و توجه به استان فارس با اشاره به اهمیت برگزاری این رشته در این استان به ویژه شهر شیراز و شهرهای همجوار یا مشترک با اهل سنت بر همکاری خود با بنیاد امامت در خصوص تسهیل امور در برگزاری این رشته تاکید کردند. ایشان ضمن تایید برگزاری سطح ۳ امامت، همچنین بر برگزاری سطح ۲ کلام با رویکرد امامت و نیز سطح ۳ فرق و ادیان تاکید داشتند. مقرر شد که این دوره‌ها با تمهیدات لازم هر چه زودتر در سطح استان فارس عملی گردد.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی و هیئت همراه در دومین برنامه از اولین روز این سفر با حضور در موسسه آموزش عالی امام خمینی (ره) ضمن دیدار با حجت الاسلام و المسلمین دکتر خوشرنگ، مدیر این موسسه و آشنایی با رشته های تخصصی فعال در آن از نزدیک، از پیشگامی این موسسه مبنی بر درخواست کتبی اعطای مجوز جهت برگزاری دوره سطح ۳ رشته امامت در شیراز از شورای اعطای مجوزهای مراکز تخصصی قم تقدیر و تشکر نمود.

 

رئیس انجمن کلام اسلامی حوزه پس از این جلسه با حضور در جلسه مدیران مراکز تخصصی شیراز که در ساختمان مرکز مدیریت این استان برگزار گردید ضمن آشنایی با برخی مراکز تخصصی فعال در شهر شیراز به معرفی بنیاد بین المللی امامت و نمایندگی آن در استان فارس پرداخت و بر ضرورت راه اندازی رشته تخصصی امامت در کنار سایر رشته های موجود تاکید و بر ظرفیت‌های گسترده بنیاد امامت در پاسخگویی به شبهات اعتقادی روز، برگزاری دوره های مختلف در عرصه امامت، نقد فرق و ادیان و … تاکید کرده و آمادگی خود جهت همکاری با معاونت تبلیغ مرکز مدیریت حوزه اعلام نمود.

آخرین برنامه از اولین روز این سفر بررسی گفتگو های صورت گرفته در آن روز و جمع بندی آنها بود که در ساختمان نمایندگی بنیاد امامت در شیراز بین دکتر سبحانی و اعضای اجرایی و مشورتی نمایندگی شیراز برگزار گردید.

در دومین روز این سفر دکتر سبحانی به همراه اعضای ستاد نمایندگی بنیاد شعبه شیراز با حضور در اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس ضمن دیدار با حجت الاسلام و المسلمین قانع مدیرکل این اداره به بحث و گفتگو پرداخت.
در ابتدای این جلسه حجت الاسلام قانع با ارائه گزارشی از طرح های انجام شده و در حال انجام این اداره، آمادگی خود را جهت همکاری های دو جانبه با بنیاد بین المللی امامت اعلام کرد.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیز ضمن معرفی بنیاد امامت و فعالیت‌های آن و بیان ظرفیت‌های گسترده در حوزه علمیه قم گفت: جهت موفقیت هرچه بیشتر طرح ها و فعالیت های مشترک لازم است ابتدا سه کار اصلی در استان فارس صورت پذیرد.

۱- ترویج عمومی شاخصه های فرهنگ شیعه در جامعه و جا انداختن آنها به عنوان نماد تشیع که تنها از طریق ارائه فرهنگ امامت و کارکردهای آن در جامعه میسر است
۲- ورود نخبگان علمی حوزه و دانشگاه از اساتید و معلمان، ائمه جمعه و جماعات به عرصه مباحث امامت با طرح این مباحث به عنوان یک تم عمومی در ادبیات و گفتگو ها و کرسی های علمی یا فرهنگی خود
۳- راه اندازی بخش تخصصی امامت در قالب رشته تخصصی این دانش با هدف تربیت مدافعان عرضه امامت و نیز تحکیم پایه ها و مبانی نظام اسلامی.
همزمان با این جلسه حجت الاسلام والمسلمین فرقانی، مشاور ریاست بنیاد بین المللی امامت در استان فارس ضمن دیدار با مدیر حوزه های علمیه فارس، به دریافت پیشنهادات و دیدگاه‌های حجت الاسلام و المسلمین محمودی در خصوص راه‌اندازی رشته‌ تخصصی امامت، کلام و فرق و ادیان در شیراز و ملزومات آن در این خصوص پرداخت.

 

در پایان این سفر اعضای ستاد نمایندگی بنیاد امامت در استان فارس در معیت ریاست این بنیاد، ضمن حضور در منزل آیت الله پاکدل از علمای بزرگ این شهر و استماع مواعظ ایشان از اعلام آمادگی مدرسه امام سجاد علیه السلام مبنی بر برگزاری رشته تخصصی امامت در سطح ۳ و درخواست مجوز از حوزه علمیه قم تقدیر کردند.

گزارش تصویری از سفر ریاست بنیاد بین‌المللی امامت به استان فارس:

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.