دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۳ Monday, 17 June , 2024 ساعت ×

تازه ها

نشست علمی«ضرورت تبیین اندیشه‌های سلفی‌گری ایرانی» برگزار شد حقایق امامت را به مردم بگویید که حق جویان هیچ گاه از حق رویگردان نخواهند بود پیش همایش کنگره بین المللی علامه میرحامد حسین در لبنان برگزار می شود کل نظام جمهوری اسلامی ایران اعم از حوزه ها، دانشگاه ها و آموزش و پرورش، به تلاش علمی و آموزشی و پژوهشی و فرهنگی بنیاد بین المللی امامت نیاز جدی و مبرم دارند. همکاری دبیرخانه کنگره بین المللی بزرگداشت علامه میرحامد حسین با عتبه مقدسه عباسیه در انتشار نخستین ترجمه عربی کامل عبقات الانوار دیدار نماینده آیت الله العظمی سیستانی با مدیران و اساتید بنیاد بین المللی امامت عزل ابوبکر چرا مسلم بن عقیل، عبیدالله بن زیاد را به قتل نرساند؟ مسلم بن عقيل (سفير انقلاب كربلا) الگوی جامع تجلیل از پیامبر اکرم و اهل بیت مبتنی بر تحلیل دعای عرفه امام شناسی مبتنی بر تحلیل محتوای دعای عرفه امام سجّاد (ع) کاوشی در نخستین محل سکونت مسلم بن عقیل در کوفه عدم حضور بزرگان شیعه در قیام مسلم بن عقیل(ع) نقد اندیشه سلفی گری ایرانی ( امامت )

جمعی از مدیران بنیاد بین‌المللی امامت با حضور در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران با مدیر این نهاد حوزوی دیدار و گفت‌وگو کردند.
۰۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۴
شناسه : 6656
4
گزارش؛ تمرکز علمی بر بازشناسی اندیشه مفاخر جهان اسلام از رویکردهای مهمی است که می تواند یکی از اهداف فعالیت بنیاد بین المللی امامت در معرفی آثار و اندیشه و روش های علمی و سیره عملی علما شود.
منبع : بنیاد بین المللی امامت
پ
پ

فرهنگ غنی شیعه و تربیت انسان های برجسته

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در تشریح اندیشه مرحوم میرحامد حسین و مکتب لکهنو، گفت: فرهنگ غنی شیعی ما مملو از ظرفیت های بزرگی است که انسان های برجسته ای را تربیت می کند.


حجت الاسلام والمسلمین مجتبی فاضل در دیدار جمعی از مدیران بنیاد بین المللی امامت که در مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران صورت گرفت، ضمن تقدیر از رویکردهای ارزشمند بنیاد بین المللی امامت در پاسداشت علمای جهان اسلام، معرفی بیشتر مکاتب شیعی و الگوهای علمی را بسیار مهم ارزیابی کرد و در تشریح اندیشه مرحوم میرحامد حسین و مکتب لکهنو، اظهار داشت: فرهنگ غنی شیعی ما مملو از ظرفیت های بزرگی است که انسان های برجسته ای را تربیت می کند.
وی به تاریخ ادبیات فارسی و وجه اشتراک سبک های مختلف فارسی اشاره کرد و معرفی مفاخر و آشنایی با اندیشه های علمای تراز اسلام را اقدامی ارزشمند در پیشبرد اهدف متعالی اسلام برشمرد.

تمرکز علمی بر بازشناسی اندیشه مفاخر جهان اسلام

مدیر حوزه های علمیه خواهران بر اهمیت توجه به مطالعات موردی در حوزه های علمیه و بازشناسی اندیشه های علمای اسلام در گستره تاریخ اشاره کرد و افزود: تمرکز علمی بر بازشناسی اندیشه مفاخر جهان اسلام از رویکردهای مهمی است که می تواند یکی از اهداف فعالیت بنیاد بین المللی امامت در معرفی آثار و اندیشه و روش های علمی و سیره عملی علما شود.


وی با بیان این که برای کشور اسلامی ایران که تولیت در آن مبتنی بر نگاه های دینی دنبال می شود، بازشناسی اندیشه علما و بزرگان دین بسیار مهم و ضروری است، ادامه داد: تولیدات علمی و اندیشه ای مراکز و نهادهای حوزوی و خدمات علمی مجموعه های دینی باید در مسیر تبیین سیره علمی و عملی علمای فاخر اسلامی به نسل جوان امروزی قرار گیرد.

اهمیت بازتولید اندیشه‌های دینی در سطوح مختلف اجتماعی

حجت الاسلام والمسلمین فاضل بر اهمیت بازتولید اندیشه‌های دینی در سطوح مختلف اجتماعی تأکید کرد و یادآور شد: اگر این بازتولید محقق می‌شد در همگرایی و تقویت همکاری های میان بخشی مراکز دینی و حوزوی و همسوسازی ظرفیت ها، در دفاع از مذهب و تبیین آموزه های دینی موفق‌تر عمل می کردیم.
وی در بخش پایانی سخنان خود بر نقش و رسالت بانوان در احیای اندیشه های ناب اسلامی تأکید کرد.

 

طلاب و روحانیون هندوستان باید مخاطبان اصلی در جریان احیاگری حوزه هند و فرآیندهای پژوهشی کنگره بین‌المللی علامه میرحامد حسین قرار گیرند.

اولین دوره تربیت پاسخگو به شبهات از میان طلاب خواهر جامعة الزهرا سلام‌الله‌علیها و حوزه علمیه خواهران برگزار گردید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.