چهارشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۳ Wednesday, 17 April , 2024 ساعت ×
بازدید معاون آموزش حوزه علمیه از بنیاد بین المللی امامت و مرکز تخصصی امام شناسی
۱۸ تیر ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۳
شناسه : 5689
9
گزارش حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد معاون محترم آموزش حوزه علمیه از بنیاد بین المللی امامت و مرکز تخصصی امام شناسی بازدید نموده و با مسئولین این مجموعه نشستی صمیمی داشت.
منبع : بنیاد بین المللی امامت
پ
پ

حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد معاون محترم آموزش حوزه علمیه از بنیاد بین المللی امامت و مرکز تخصصی امام شناسی بازدید نمود و با مسئولین این مجموعه نشستی صمیمی داشت.
در این جلسه ابتدا حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدتقی سبحانی به معرفی بنیاد بین المللی امامت و مرکز تخصصی امام شناسی و اهم فعالیت‌های این مجموعه پرداختند. همچنین نظام جامع آموزش امامت را، که اخیراً در این مجموعه رونمایی شده بود، به ایشان ارائه و درباره تدوین و نحوه اجرای آن در حوزه علمیه قم و شهرستان‌ها گزارشی تفصیلی ارائه نمودند.
در ادامه این جلسه معاون آموزش بنیاد بین المللی امامت حجت الاسلام والمسلمین مهدی اسفندیاری به بیان جزئیات برگزاری دوره‌های مبانی، سطح۳ و ۴ امامت در قم و شهرستان‌ها و همچنین شرح برنامه حمایت از تدوین پایان‌نامه‌های امامتی در حوزه‌های سراسر کشور پرداختند. ایشان همچنین از به کارگیری فارغ التحصیلان رشته امامت در زمینه‌های مختلف پژوهشی و آموزشی در بنیاد بین المللی امامت خبر دادند.
همچنین حجت الاسلام والمسلمین روح الله کاظمی معاون پژوهش بنیاد، ضمن ارائه گزارشی از گروه های علمی و کارگروه های پژوهشکده امامت و همکاری علمی آن با مرکز تخصصی امام شناسی، در مورد گروه پاسخگویی به شبهات و فعالیت های ایشان به تفصیل به بیان توضحیاتی پرداختند.
حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد، بعد از شنیدن مشروح فعالیت‌های مجموعه، از سطح و میزان فعالیت ها اظهار خرسندی نمودند و آن را فراتر از باور خود توصیف نمودند. ایشان ضمن بیان خلأها و چالش‌های امروزه حوزه، افزودند: «حوزه امروز نیاز جدی به یک ستاد دارد که با توجه به شبهات و اشکالات جدید اعتقادی، روزآمد و کارآمد در مقام پاسخگویی برآید. بنیاد بین المللی امامت در این زمینه در حوزه فعالیت خود به حمدالله موفق به این کار شده است و می‌تواند الگو برای حوزه‌های دیگر باشد»

 

 

گزارش تصویری:

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.